Perfektní instalace na střechu – Jak na to

Perfektní instalace na střechu – Jak na to

Po uvedení našich světlometů Linear-36, 42 a 48, spolu s naší nabídkou univerzálních sad pro montáž na střechu, je nyní vhodný čas na rozbor vaší potenciální instalace střešního světla a poskytne stručného průvodce pro výběr správného světla a správného řešení montáže pro vás a vaše vozidlo. Považujeme střešní světlo za rozumnou investici, takže je důležité, abyste věděli, jak bude výsledné řešení vypadat a fungovat. V tomto návodu vás provedeme procesem, jak se rozhodnout, které střešní světlo Lazer nejlépe vyhovuje vašim potřebám, a kde a jak umístit své světlo pro dokonalou instalaci.

Vhodné místo

Svůj výběr lamp si budete moci okamžitě zúžit podle velikosti vaší střechy a prostoru, na které budete světlo montovat. Pokud montujete na střešní nosič nebo podobné příslušenství, umožňuje to vysokou míru flexibility při montáži světel různých délek, obvykle jen pomocí dvojice našich nerezových bočních držáků. Pokud tomu tak není, zvažte vzdálenost mezi vašimi střešními lyžinami nebo střešními odvodňovacími kanálky, pak zkontrolujte níže uvedené rozměry (plné rozměrové diagramy na příslušných produktových stránkách) a neobávejte se, pokud je světlo kratší méně než 130 mm (nebo 65 mm na každé straně), protože soupravy upevňovacích / distančních prvků proti krádeži, které jsou součástí našich držáků, vám umožní vytvořit mezeru na obou stranách.

(982mm/39”)

(1132mm/45”)

(1282mm/50”)

(765mm/30”)

(1125mm/44”)

(1305mm/51”)

(684mm/27”)

(1004mm/40”)

(1164mm/46”)

Možnosti osvětlení

Takže které střešní světlo Lazer je pro vás nejlepší s ohledem na světelný výkon a vlastnosti a výhody každého typu produktu? Níže je uveden stručný přehled toho, jak se naše světla liší a co od nich můžete očekávat.

Linear:

Nízká, elegantní a aerodynamická série Linear poskytuje nenápadnou stylovou instalaci se světelným výkonem, který odporuje jejím malým rozměrům. Distribuce světla je přizpůsobena každodennímu použití na silnici, s nižším rozptylem světla nahoru / dolů a přiměřeně větším rozptylem doleva / doprava, stále s intenzitou světla, která ponechává jen málo místa pro fantazii. Díky tomu, že jak Linear-36, tak Linear-42 mají další výhodu v tom, že jsou schváleny ECE pro použití v silničním provozu (na horním mezi přípustného limitu pro silniční provoz), mohou být tato světla zapojena přímo do dálkového světla vašich vozidel bez nutnosti zapojení samostatného spínače. Velmi malé odlesky na kapotě spojené s mimořádně nízkým aerodynamickým hlukem jsou dalšími argumenty pro instalaci světlometů Lazer série Linear.

Triple-R:

Pokud hledáte dokonalou viditelnost na velkou vzdálenost a světelný výkon, který pochází z nejvyšší úrovně profesionálního motoristického sportu, pak je řada Triple-R od Lazer přesně to, co vaše vozidlo potřebuje. Řada Triple-R je speciálně vyladěna aby poskytovala bodový vzot paprsku, přičemž stále dosahuje dobrého rozptylu světla ve středně dlouhém dosahu a je proto velmi vhodná na dlouhých tmavých silnicích, kde na vás může cokoli vyskočit a vy potřebujete před zvěří náskok. Špičkový design a styl produktů Triple-R zajišťuje, že se jedná o výrobky, za kterými budou lidé otáčet hlavy ve dne i v noci. Větší proporce světel ve srovnání se sérií Linear nebo T-Evolution, činí ze série Triple-R řešení pro lidi, kteří chtějí lepší světla i proto aby si jich někdo všiml!

T Evolution:

S fantastickým všestranným šířením světla je řada T Evolution skvělou volbou, zejména pro použití v terénu, kde osvětlení do dálky není až tak důležité jako výjimečné viditelnosti v krátkém a středním rozsahu nahoru / dolů, vlevo / vpravo. Inovovaný, moderní styl série T Evolution proběhl v roce 2018. Hladký design polykarbonátových čoček přináší to, že světla budou na vašem vozidle vypadat skvěle, ale pečlivě zvažte umístění světla na střeše – vyšší vertikální úhel rozložení světla znamená oslnění z kapoty, nebo světelné ztráty způsobené střechou vašeho vozidla. Toto byste měli předem pečlivě zvážit.

 

Střešní uchycení

Vybrali jste si své světlo, takže nyní je čas vybrat správné řešení montáže. Kromě montáží na míru pro vozidla včetně Ford Ranger a Land Rover Defender jsou naše univerzální montážní sady rozděleny do 2 kategorií – držáky pro použití se střešními lištami a držáky pro vozidla bez střešních lišt. Pro každý typ světlometu existují verze různých výšek, které budou určeny tímto:

– umístění držáků / světlomet na střeše
– tvar (zakřivení) střechy
– zvolený světlomet

V tomto posledním bodě zvažte vzdálenost od středu montážního otvoru se závitem k dolní části svítidla – Linear (18 mm); Triple-R (38 mm); T Evolution (33 mm). Doporučujeme namontovat světlo blízko střechy, abyste zabránili aerodynamickénu hluku, čím větší mezera mezi střechou a světlem tím bude světlomet náchylnější k tvorbě nepříjemné zvukové kulisy. Je také důležité nepřipojovat světlo příliš blízko ke střeše, protože střecha každého vozidla má za jízdy určitou torzní vůli.

V rozsahu střešních držáků (pro vozidla bez střešních kolejnic) je zahrnuta konzola s dosahem 70 mm vpřed. Při montáži světla blízko přední strany střechy může být výhodné, aby světlo mělo přední montážní polohu jak z estetického hlediska, ale také například aby nepřekáželo anténě.

U vozidel bez střešních ližin existuje možnost, že vozidlo má boční svod, který jse obvykle zakryt krycí lištou, kterou lze snadno odstranit a která se běžně používá k zakrytí svarů a otvorů pro šrouby pro volitelné lišty střešních boxů. Ten poskytne dobrou základnu pro umístění upevňovacích držáků na střechu a také místo, kde vyvrtat otvor pro vstup kabelů.

Proces montáže držáků na vozidlo je relativně přímočarý. Všechny naše sady jsou dodávány s komplexními pokyny k instalaci, ale práce musí být dokončena pečlivě a s důrazem na detail. V rámci montážních sad dodáváme všechny součásti potřebné k dokončení inteligentní, bezpečné a dobře utěsněné instalace, ale pokud si nejste jistí, kontaktujte nás nebo vyhledejte místní montážní středisko, kde rádi udělají vše kompletně za vás.

Sdílet tento příspěvek