Často kladené dotazy

Původní světlomety LAZER s hybridní optikou, tedy řady ST, RS a T, jsou koncipovány na co nejefektivnější osvětlení na střední vzdálenost, zároveň ale dostatečně osvětlují prostor těsně před vozidlem a po stranách. Jejich aplikace je tedy vhodnější do běžného provozu nebo do zatáčkovitých úseků, kde je potřeba přisvícení do stran. Naproti tomu řada TRIPLE-R je navržena primárně pro motorsport, kde je potřeba při vyšších rychlostech osvítit místa ve větší vzdálenosti před vozem. Světelný paprsek je tedy o něco užší a koncentrovaný do větší dálky. Pokud by ale uživatelé chtěli více světla rozptýleného do stran, je možné použít patentované rozptylové čočky, se kterými lze světelný tok usměrnit podle individuálních potřeb.
LAZER LAMPS garantuje životnost diod ve svých světlometech nejméně 50.000 hodin, v praxi ale zůstanou funkční mnohem déle. Díky preciznímu zpracování a důrazu na kvalitu výrobce od roku 2016 nabízí na všechny své světlomety mimořádnou záruku pět let.
Od výběru nejvhodnějších materiálů přes intenzivní testovací program po samotnou výrobu jsou světlomety LAZER koncipovány jako ty nejodolnější výrobky na trhu své kategorie. Samotné diody a instalovaná elektrotechnika jsou dimenzovány tak, aby se samy nemohly mechanicky poškodit, navíc jsou namontovány do odolného obalu kombinujícího hliníkové tělo a tvrzené polykarbonátové čočky. Světlomety LAZER splňují podmínky vodotěsnosti dle standardu IP67, takže i při průjezdu velkými kalužemi nebo brody si můžete být jisti, že vás tyto světlomety nezradí.
Všechny světlomety jsou dodávány s diagramy a návody pro zapojení (zde ke stažení v PDF). Také se můžete podívat na krátké video ukazující jak světlomety namontovat a zapojit – není to nic složitého ?
LAZER je jasnou volbou pro závodní týmy po celém světě. Naše světlomety byly testovány nezávislou zkušebnou a její měření potvrdila, že světlomety LAZER mají to nejjasnější světlo v porovnání s konkurencí, včetně té renomované z USA. Optický systém ve světlometech LAZER vzniká pomocí vakuového pokovování, což je ve srovnání s konkurencí používající běžné chromování velký přínos pro zvýšení svítivosti a jasnějšího světla na cestách. Rovněž samotné diody a elektrické komponenty použité ve světlometech LAZER jsou ty nejvyspělejší na trhu. Základní světlomety ST-4/RS-4 svítí o 30 – 50 % více než nejvýkonnější konvenční výbojkové světlomety pro motorsport. Hybridní optika poskytuje dostatečný dosvit do dálky a zároveň umožňuje rozptýlit světlo tak, že je prostor před automobilem osvětlen příjemně a komfortně pro řidičův zrak.
Mezi oběma jednotkami je zásadní rozdíl. Lumeny označují, jak jasně zdroj světla svítí. Nezáleží na tom, zda od zdroje stojíte jeden nebo sto metrů, hodnota svítivosti bude pořád stejná. Naopak luxy popisují hodnotu, jakou intenzitou dopadá světlený paprsek na osvětlený objekt – se vzrůstající vzdáleností od zdroje tedy hodnoty klesají. Naším doporučením při volbě světlometu je porovnat a zhodnotit fotometrický diagram v závoslosti na potřebách, jaké má světlomet plnit.
Čočky ve světlometech LAZER jsou vyrobeny z 3 mm silného polykarbonátu Lexan GE opatřeného tvrzeným povlakem. Jsou proto odolné vůči nárazům, otřesům nebo odletujícím kamínkům. Tvrdostí čoček v našich světlometech si jsme tak jistí, že na ně poskytujeme doživotní záruku – pokud by se, s výjimkou cílené a učelové destrukce, přece jen rozbily, LAZER zajistí jejich bezplatnou výměnu. V případě rozbití při havárii samozřejmě nabízíme možnost za drobný poplatek poškozené díly vyměnit.
Ne. Všechny světlomety LAZER s hybridní optikou používají stejné diody a rozptylové čočky. Dvě světla ST-8 jsou tedy světelným výkonem ekvivalentní jedné rampě T-16. Jediný rozdíl je v tom, že řada ST mohla být schválena pro silniční provoz, řada T z legislativních důvodů nikoliv. Řada TRIPLE-R používá jiné diody a optický systém, díky čemuž dosahuje bezkonkurenční úroveň dosvitu do dálky.
Ano. V LAZERu se snažíme dělat věci jinak. Je nám jasné, že pokud světlomety používáte například v náročném terénu, při rally nebo jiných tvrdých provozních podmínkách, může občas dojít k jejich poškození. Přední část světlometů je vyměnitelná, aniž by bylo narušeno těsnění kolem LED modulů, zajištující například vodotěsnost. Jsme tedy připraveni dodat uživatelům a zákazníkům také potřebné náhradní díly.
Ano, naše světlomety jsou kompletně vodotěsné, což mimo jiné znamená, že v nich nekondenzuje vlhkost při přechodu mezi teplým a studeným prostředím. Každý světlomety, který opouští výrobní závod ve Velké Británii, je tlakově testován, aby byla ověřena funkčnost těsnění. Také díky tomu můžeme poskytovat pětiletou záruku.
Ano, ve světlometech TRIPLE-R je použita silikonem potažená gore-texová membrána, která zabrání průniku vody dovnitř světlometu.
Ano, světlomety řad ST, RS a velká část řady TRIPLE-R splňují standardy ECE a jsou tedy plně způsobilé pro silniční provoz (značka E11) – pro další detaily jděte na stránky jednotlivých typů světlometů. Co se umístění světlometů na automobilu týče, to musí odpovídat místním zákonům. Světlomety tedy musejí být umístěny souměrně s podélnou osou vozidla a v rozměrových oblastech. Nejvíce specifické je umístění světlometů řady RS disponujících diodami pro denní svícení: