LED světlomety LAZER v roce 2016 s řadou novinek

LED světlomety LAZER v roce 2016 s řadou novinek

Už několik let do různých automobilových disciplín pronikají přídavné světlomety využívající diodové technologie LED. Lídrem v této oblasti je britská značka LAZER, která se vývojem a výrobou LED-světlometů zabývá od roku 2010. Od roku 2014 je přítomná rovněž na českém a slovenském trhu, kde si její produkty úspěšně našly cestu jak do rally, tak do silničního provozu či mezi vyznavače offroadingu.

Black_Angle_Triple-R_1000_Elite 1Společnost jezdců, kteří si na potemnělé silnice a rychlostní zkoušky svítí světlomety LAZER, se neustále rozšiřuje. Postupně se k nim zařadili například jezdci Pavel Valoušek, Jan Sýkora, Martin Rada, Jaroslav Pešl, Radoslav Nešpor, Miroslav Janota nebo týmy Gekon Racing, Kolář Racing a CERS performance. Ti a mnozí další si oblíbili kompaktní rozměry a unikátní provozní parametry LED světlometů.Aktuálně LAZER přináší do Česka a na Slovensko řadu novinek. Tou zásadní je zcela nová řada LAZER Triple-R, která díky vylepšené konstrukci nabízí ještě lepší provozní a světelné parametry. Mezi hlavní změny patří zcela přepracovaný optický systém a také integrované náporové chlazení elektronických komponent. Na vývoji a testování v těch nejtvrdších podmínkách zmrzlého severu se mimo jiné podíleli jezdci továrního týmu M-Sport nebo přední finský pilot Juha Salo.

0062-rrr_boomer_single_rrr_web_1Řada Triple-R aktuálně nabízí hned deset různých typů lišících se počtem instalovaných diod a jejich výkonem. Základními typy jsou 750 STD a 1000 STD se čtyřmi, resp. osmi diodami, které svými parametry i cenou odpovídají osvědčeným světlometům řady ST. Řada Standard dále díky modulární koncepci nabízí velké offroad rampy se šestnácti, čtyřiadvaceti a osmadvaceti diodami. Vyšší řada Elite nabízí oproti STD o cca 20% vyšší světelný výkon a také se pyšní nižší hmotností. K dispozici jsou čtyř- a osmibodové světlomety 750 Elite a 1000 Elite. Nejnovějším přírůstkem je pak řada RRR Competition, která je zaměřena na co nejvyšší výkon. O ten se starají zejména zcela jiné diody a optika zaměřené na dosvit do co největší dálky. Řada Competition obsahuje tři modely se čtyřmi, osmi nebo šestnácti diodami. Pro potenciální zákazníky je důležitá informace, že modely RRR 750 STD, Elite a Competition a větší RRR 1000 STD a Elite splňují evropskou homologaci ECE pro silniční provoz a mohou být tedy použity také v motosportu, kde je homologace vyžadována.Kromě nových světlometů je nyní k dispozici také zcela nová konstrukce populárního držáku Boomer Single, který může nést dva osmidiodové světlomety řady RRR 1000 nebo ST-8. Přepracovaný design je nyní podstatně subtilnější, lehčí, ale zároveň neméně funkční oproti předchozí verzi. Ba naopak, nová varianta Boomeru Single umožňuje už v základu vertikální natočení světlometů do stran.

Příjemnou změnou pro uživatele nových světlometů LAZER je skutečnost, že veškeré světlomety objednané od roku 2016 se pyšní zárukou prodlouženou ze tří na pět let. Veškeré informace o produktech Lazer Lamps včetně technických specifikací a e-shopu jsou na webových stránkách www.lazerlamps.cz, aktuální novinky jsou také k nalezení na facebooku www.fb.com/lazerlamps.ceskoslovensko.

Sdílet tento příspěvek