Technické dotazy

Původní světlomety LAZER s hybridní optikou, tedy řady ST, RS a T, jsou koncipovány na co nejefektivnější osvětlení na střední vzdálenost, zároveň ale dostatečně osvětlují prostor těsně před vozidlem a po stranách. Jejich aplikace je tedy vhodnější do běžného provozu nebo do zatáčkovitých úseků, kde je potřeba přisvícení do stran. Naproti tomu řada TRIPLE-R je navržena primárně pro motorsport, kde je potřeba při vyšších rychlostech osvítit místa ve větší vzdálenosti před vozem. Světelný paprsek je tedy o něco užší a koncentrovaný do větší dálky. Pokud by ale uživatelé chtěli více světla rozptýleného do stran, je možné použít patentované rozptylové čočky, se kterými lze světelný tok usměrnit podle individuálních potřeb.
Ne. Všechny světlomety LAZER s hybridní optikou používají stejné diody a rozptylové čočky. Dvě světla ST-8 jsou tedy světelným výkonem ekvivalentní jedné rampě T-16. Jediný rozdíl je v tom, že řada ST mohla být schválena pro silniční provoz, řada T z legislativních důvodů nikoliv. Řada TRIPLE-R používá jiné diody a optický systém, díky čemuž dosahuje bezkonkurenční úroveň dosvitu do dálky.
Ano, ve světlometech TRIPLE-R je použita silikonem potažená gore-texová membrána, která zabrání průniku vody dovnitř světlometu.
Ano, naše světlomety jsou kompletně vodotěsné, což mimo jiné znamená, že v nich nekondenzuje vlhkost při přechodu mezi teplým a studeným prostředím. Každý světlomety, který opouští výrobní závod ve Velké Británii, je tlakově testován, aby byla ověřena funkčnost těsnění. Také díky tomu můžeme poskytovat pětiletou záruku.
Všechny světlomety jsou dodávány s diagramy a návody pro zapojení (zde ke stažení v PDF). Také se můžete podívat na krátké video ukazující jak světlomety namontovat a zapojit – není to nic složitého ?
Mezi oběma jednotkami je zásadní rozdíl. Lumeny označují, jak jasně zdroj světla svítí. Nezáleží na tom, zda od zdroje stojíte jeden nebo sto metrů, hodnota svítivosti bude pořád stejná. Naopak luxy popisují hodnotu, jakou intenzitou dopadá světlený paprsek na osvětlený objekt – se vzrůstající vzdáleností od zdroje tedy hodnoty klesají. Naším doporučením při volbě světlometu je porovnat a zhodnotit fotometrický diagram v závoslosti na potřebách, jaké má světlomet plnit.