Ano, světlomety řad ST, RS a velká část řady TRIPLE-R splňují standardy ECE a jsou tedy plně způsobilé pro silniční provoz (značka E11) – pro další detaily jděte na stránky jednotlivých typů světlometů. Co se umístění světlometů na automobilu týče, to musí odpovídat místním zákonům. Světlomety tedy musejí být umístěny souměrně s podélnou osou vozidla a v rozměrových oblastech. Nejvíce specifické je umístění světlometů řady RS disponujících diodami pro denní svícení:
Ano. V LAZERu se snažíme dělat věci jinak. Je nám jasné, že pokud světlomety používáte například v náročném terénu, při rally nebo jiných tvrdých provozních podmínkách, může občas dojít k jejich poškození. Přední část světlometů je vyměnitelná, aniž by bylo narušeno těsnění kolem LED modulů, zajištující například vodotěsnost. Jsme tedy připraveni dodat uživatelům a zákazníkům také potřebné náhradní díly.
Čočky ve světlometech LAZER jsou vyrobeny z 3 mm silného polykarbonátu Lexan GE opatřeného tvrzeným povlakem. Jsou proto odolné vůči nárazům, otřesům nebo odletujícím kamínkům. Tvrdostí čoček v našich světlometech si jsme tak jistí, že na ně poskytujeme doživotní záruku – pokud by se, s výjimkou cílené a učelové destrukce, přece jen rozbily, LAZER zajistí jejich bezplatnou výměnu. V případě rozbití při havárii samozřejmě nabízíme možnost za drobný poplatek poškozené díly vyměnit.
LAZER je jasnou volbou pro závodní týmy po celém světě. Naše světlomety byly testovány nezávislou zkušebnou a její měření potvrdila, že světlomety LAZER mají to nejjasnější světlo v porovnání s konkurencí, včetně té renomované z USA. Optický systém ve světlometech LAZER vzniká pomocí vakuového pokovování, což je ve srovnání s konkurencí používající běžné chromování velký přínos pro zvýšení svítivosti a jasnějšího světla na cestách. Rovněž samotné diody a elektrické komponenty použité ve světlometech LAZER jsou ty nejvyspělejší na trhu. Základní světlomety ST-4/RS-4 svítí o 30 – 50 % více než nejvýkonnější konvenční výbojkové světlomety pro motorsport. Hybridní optika poskytuje dostatečný dosvit do dálky a zároveň umožňuje rozptýlit světlo tak, že je prostor před automobilem osvětlen příjemně a komfortně pro řidičův zrak.
Od výběru nejvhodnějších materiálů přes intenzivní testovací program po samotnou výrobu jsou světlomety LAZER koncipovány jako ty nejodolnější výrobky na trhu své kategorie. Samotné diody a instalovaná elektrotechnika jsou dimenzovány tak, aby se samy nemohly mechanicky poškodit, navíc jsou namontovány do odolného obalu kombinujícího hliníkové tělo a tvrzené polykarbonátové čočky. Světlomety LAZER splňují podmínky vodotěsnosti dle standardu IP67, takže i při průjezdu velkými kalužemi nebo brody si můžete být jisti, že vás tyto světlomety nezradí.
LAZER LAMPS garantuje životnost diod ve svých světlometech nejméně 50.000 hodin, v praxi ale zůstanou funkční mnohem déle. Díky preciznímu zpracování a důrazu na kvalitu výrobce od roku 2016 nabízí na všechny své světlomety mimořádnou záruku pět let.